Orbán szerint október vízválasztó lesz, Brüsszelnek lépnie kell
A kormányfő a Kossuth rádiónak adott pénteki interjújában beszélt erről.
A kormányfő a Kossuth rádiónak adott pénteki interjújában beszélt erről.
Olaszországnak elegendő gázkészlete van ahhoz, hogy elkerülje az ellátási válságot a tél végéig, ha Oroszország elzárja a csapokat.
A Gazprom azt mondja, le kellett állítania egy újabb turbinát, ezért a kapacitáscsökkenés.
A németek attól tartottak, hogy többet egyáltalán nem áramlik majd hozzájuk gáz a vezetéken át.
Megugró infláció, recessziós félelmek, a dollárral szemben folyamatosan gyengülő euró, olasz kormányválság, orosz gázszállítások, sokfelé mozgó kötvényhozamok – számos probléma miatt fájhat az Európai Központi Bank (EKB) feje a mostani ülés előtt.
Kanada egy ideig nem akarta visszaadni a turbinát, de időközben megtette.
Összeült a gazdasági kabinet, és ez is szóba került.
Lizz Truss brit külügyminiszter szerint a donyecki szakadárok fogságában életét vesztett brit állampolgár haláláért a teljes felelősséget Oroszországnak kell viselnie. Az ukrán hadsereg képviselői és a fegyverszállítók találkozási pontjára csapott le az orosz hadsereg Vinnicjában, legalábbis az orosz védelmi minisztérium közlése alapján. Folyamatosan frissülő hírfolyamunk az orosz-ukrán háborúról.
Az új szabályozás értelmében az ország nem importálhat földgázt Oroszországból.
Augusztus 31-ig fel kell tölteni a föld alatti gáztározót annyi földgázzal, amennyire a fogyasztóknak október 1-je és következő év április 30-a között szüksége lehet.
A francia gazdasági miniszter szerint még a tél beállta előtt, most kell meghozni a döntéseket, fegyelmezetten kell alakítani a szervezést, csökkenteni kell a fogyasztást.
A Népszava számításai szerint az oroszok, ha késleltetve is, de a tőzsdei áron adják Magyarországnak a gázt.
A Vattenfall Reuter erőművénél egy különleges hőtároló tornyot építenek, ami akkor is képes lesz fűteni a berlini lakásokat, ha az oroszok netán elzárják a gázcsapokat.
„Van aminek a hatása azonnal megmutatkozik, de olyan is, amelynek csak hónapok, sőt évek múlva lesz mérhető hatása” – válaszolta a Der Spiegel tudósítójának kérdésére az Európai Unió „szankció főparancsnoka”, Ursula von der Leyen kabinetfőnöke.
Melanie Huml egy interjúban beszélt arról, hogy Magyarország továbbra is vonzó termelési helyszín, de a cégek szeretik, ha a politikai döntések kiszámíthatóak és transzparensek.
Az ügynökség vezetője nem tartja kizártnak, hogy Európának be kell majd osztania a gáztartalékait.
Szerdától nem szállít gázt a Gazprom a dán Orstednek, és a Shell Europe-nak sem. Az ok, hogy nem akarnak rubelben fizetni a gázért. Az Orsted jelezte, hozzájuk nem is vezet orosz gázvezeték, a szükséges gázt meg majd megveszik az Európai piacon.
Nem sérti az EU-s szankciókat az, ahogyan a német és az olasz energiacégek az oroszok által elvárt módon fizetnének a gázért.
Szombat reggel óta nem kap Finnország orosz gázt, miután a finn energiacég jelezte, nem lehet egyoldalúan módosítani a szerződést és rubelben kérni a pénzt.
A szenátus után a román parlament is elfogadta azt a törvénymódosítást, ami várhatóan minden eddigi akadályt elhárít a fekete-tengeri kitermelés útjából. Ezzel felgyorsulhat Európa orosz gáztól való függetlenedése is.